Yerli ve Milli sponsorlarla “Sporun Birleştirici gücü”nü keşfetmek

Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Fuzul Ev’in, Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Ligi’nde mücadele eden “1453 Engelliler Spor Kulübü”ne sponsorluğunu yenilemesi dikkatimizi çekti. İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte ‘sponsor’ bulunması, konunun hassasiyeti kadar, masaya yatırılmasının önemini de ortaya koymaya yetiyor. Bugüne kadar binlerce aileyi ev sahibi yapan Fuzul Ev, elbette ki durup dururken bir tekerlekli sandalye takımına […]
Yazarlar - 28 Ekim 2019 22:34 A A

Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Fuzul Ev’in, Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Ligi’nde mücadele eden “1453 Engelliler Spor Kulübü”ne sponsorluğunu yenilemesi dikkatimizi çekti.

İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte ‘sponsor’ bulunması, konunun hassasiyeti kadar, masaya yatırılmasının önemini de ortaya koymaya yetiyor.

Bugüne kadar binlerce aileyi ev sahibi yapan Fuzul Ev, elbette ki durup dururken bir tekerlekli sandalye takımına destek vermez!

Öyle ise neden, bir futbol takımına, veya şampiyon bir sporcuya değil de bölgesel ligde yer alan bir takıma kalkıp sponsor olmak isteyebilir?

Sponsorluk hususundaki bu merakımızı, firma yetkileri bakın nasıl açıklıyor;

“Sporun geniş kitlelere ulaşma ve insanların hayatına dokunma gücü, FuzulEv olarak bizim vizyonumuzla birebir örtüşüyor. Amacımız tek bir takım veya tek bir alanı sahiplenmek değil, daha bütünsel bir stratejiyle ilerlemek…

Türk sporunu desteklemek ve sektöre örnek teşkil etmek adına sponsorluğumuzu yenileme kararı aldık… Ülkemizde dayanışma oldukça başarının gelmesi de kaçınılmaz olacaktır…”

FuzulEv şirketinin kimliğinde, bugüne kadar binlerce, belki on binlerce aile ev sahibi oldu. Sponsorluk, aynı zamanda, vefanın da bir karşılığıdır.

Sponsorluk, aynı zamanda, vefanın da bir karşılığıdır. Diğer bir ifadeyle, halktan aldığınızı, sosyal sorumluluk kapsamında halkı oluşturan bireylere ‘hizmet’ olarak geri vermeniz.

FuzulEv’in yaptığı ise, 1453 Engelliler Spor Kulübü’ne sağlanan destekle, ülke insanının yanında olması anlamı taşıyor.

Bir bedel ödeyerek almış olduğunuz bir ürün ve hizmetinin, belli miktarının toplumun diğer fertlerine hizmet olarak geri dönmesinin ‘hassasiyetini’ düşünebiliyor musunuz!

“Sponsorluk” veya “Sosyal Sorumluluk” olarak adlandırılan bu örnek hareket/uygulama, vicdanların körelmesini önleyeceği gibi, kendi insanımızın birbirine olan sadakatini de artıracaktır. Bir başka ifadeyle, sponsor olan firmanın bu ülke insanından aldığını, yine kendi insanıyla paylaşması anlamına geliyor…

Engelli bir bireyin sporla hayata nasıl tutunduğunu bu satırlarda defalarca yazdık. Hareket, egzersiz ve sporun insanların hayatlarında neleri değiştirdiğine, bizzat şahit olan birisi olarak, bireylerin önce sağlık sorunlarını aşıp, aktif hayatın içine katıldıklarına ve kendilerine birer hedef belirleyip ‘takım’ olabilme hazzına eriştiklerini görmekteyiz.

Bu mutluluk esintisinin ‘tetikleyici’ unsurunun spor ve sponsorluklar olduğunu görmekteyiz…

Diğer alanlarda olduğu gibi sporumuzun içinde yer alan sponsorlara baktığımızda, her bir firmanın taşıdığı vizyon ve misyon ile sponsor olduğu sporcu veya takımlarda hangi milli ve manevi değerlere katma değer kazandırdığı veya yok ettiğini görmek de mümkün.

Yaklaşım ve ayrıntılar ayrı birer yazı konusu olsa da (zaman zaman yazılarımıza taşımaktayız) reklam amaçlı sponsorluktan ziyade sosyal içerikli (FuzulEv gibi) sponsorluklar, sosyal sorumlukların önemini artırmaktadır.

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Eyüp Akbal’ın “Farkındalık oluşturmak ve insanların hayatlarına dokunma gücü” dediği de bu olsa gerek…

Yerli ve Milli sponsorlarla “Sporun Birleştirici gücü”nü keşfetme yolculuğudur sponsorluk.

Toplumun ortak değerleriyle örtüşen işletme ve firmalar, toplumun temel taşı olan bireylerin fiziksel ve zihinsel gelişimini sağlamakla kalmayıp, yaşama kalitesini artırdığı gibi, sponsorun marka değerini de artırmaktır.

Tüm bunları dillendirirken, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın önem taşıyan “Bu ülkenin gençlerini ne Kandil ve Pensilvanya’daki terör baronlarına ne de uyuşturucu terörüne asla feda edemeyiz…” sözlerini hatırladık.

Böylelikle spor, sadece maç kazanmak/ kaybetmekten öte, insan kazanmak olduğu takdirde, sponsorluk da bu kazanımın yakıtı olacaktır…

Bu haber 182 kez okundu.
Yazarlar - 22:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.