20° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.84

Vodafone Park’taki Süper Kupa Liverpool’un!

  Vodafone Park’ta oynanan dev mücadelede Chelsea’yi penaltı atışlarında mağlup eden Liverpool, 2019 Süper Kupa’nın sahibi oldu. Son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Liverpool ile son Avrupa Ligi Şampiyonu Chelsea, Süper Kupa finalinde kozlarını paylaştı. Normal süresi 1-1 biten maç uzatma devrelerinde 2-2 sonuçlandı. Seri penaltı atışlarında rakibine üstünlük kuran Liverpool, Süper Kupa’nın sahibi oldu. İlk kez […]
FUTBOL - 15 Ağustos 2019 01:02 A A

 

Vodafone Park’ta oynanan dev mücadelede Chelsea’yi penaltı atışlarında mağlup eden Liverpool, 2019 Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Liverpool ile son Avrupa Ligi Şampiyonu Chelsea, Süper Kupa finalinde kozlarını paylaştı. Normal süresi 1-1 biten maç uzatma devrelerinde 2-2 sonuçlandı. Seri penaltı atışlarında rakibine üstünlük kuran Liverpool, Süper Kupa’nın sahibi oldu.

İlk kez ülkemizde düzenlenen 44. UEFA Süper Kupa, ilk kez İngiliz derbisiyle bugün sahibini buldu. Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile Avrupa Ligi’ni alan Chelsea, Vodafone Park’ta karşılaştı. Dev final Giroud ve Mane’nin golleri ile 1-1 bitti ve maç uzatmalara gitti. Uzatma devresinde de karşılıklı goller vardı. Liverpool’da Mane ve Chelsea’den Jorginho’nun golleri ile maç 2-2’ye geldi. Kupanın sahibi seri penaltı atışları sonucunda belirlendi.

Liverpool, Chelsea’yi penaltı atışlarında 5-4 mağlup ederek Süper Kupa’nın sahibi oldu.

PENALTILAR

Liv- Firmino +
Che- Jorginho +
Liv- Fabinho +
Che- Barkley +
Liv- Origi +
Che- Mount +
Liv- Arnold +
Che- Emerson +
Liv- Salah +
Che- Abraham –

.

Vodafone park'taki süper kupa liverpool'un!

Bu haber 78 kez okundu.
FUTBOL - 01:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.