24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman oynanacak? Ceferin tarih verdi

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi finallerinin geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ceferin …
ŞAMPİYONLAR LİGİ - 18 Haziran 2020 00:08 A A

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi finallerinin geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ceferin, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için farklı çalışmalar yaptıklarını söylerken final için ise son tarihi verdi.

Aleksander Ceferin, “Tekrar oynamama ihtimalimiz var. Bu hükümetlerin alacağı kararlara bağlı. Her üye kendi hükümetine bağlı olacak.” dedi. Ceferin, bu sezon organizasyonların tamamlanması içim her şeyi yaptıklarını vurgularken Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve milli takım maçlarının aynı tarihlerde oynanabileceğini ifade etti.

Ceferin konuya ilişkin, “Federasyonlara takvimlerini şekillendirmeleri gerektiğini belirttik. Biz de buna uygun bir yol haritası çizeceğiz. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin oynanması için son tarih 3 Ağustos. Final maçları bu tarihlerde yapılabilir.” ifadelerini kullandı.

Daha önce Şampiyonlar Ligi için final four ihtimalinden bahseden UEFA Başkanı Aleksander Ceferin bu konuyla ilgili, “Mevcut sistemle veya farklı bir formülle kalan maçları oynatabiliriz. Muhtemelen maçlar seyircisiz oynanacak. Son sekiz ve son dört için bir planımız var” dedi.

Bu haber 56 kez okundu.
ŞAMPİYONLAR LİGİ - 00:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.