15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Lucescu’nun Sözleşmesi Fesh Ediliyor

İstanbul (CUHA) – A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu’nun sözleşmesi Türkiye Futbol Federasyonu tarafından feshedilmesi bekleniyor. Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Mircea Lucescu ile yollarını ayırma kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu, bu kararını Rumen teknik direktöre bugün iletti. Lucescu’nun görevine son verilmesinin ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile masaya oturduğu ve TFF Başkanı Yıldırım […]
FUTBOL - 22 Ekim 2020 10:34 A A

İstanbul (CUHA) – A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu’nun sözleşmesi Türkiye Futbol Federasyonu tarafından feshedilmesi bekleniyor.

Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Mircea Lucescu ile yollarını ayırma kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu, bu kararını Rumen teknik direktöre bugün iletti. Lucescu’nun görevine son verilmesinin ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile masaya oturduğu ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in Beşiktaş’ın başında bulunan Şenol Güneş’in sezon sonuna kadar hem Milli Takım hem de Beşiktaş’ı çalıştırmasını isteyeceği gelen bilgiler arasında.

Lucescu ile sözleşmesi 30 Haziran 2019’da sona erecek olan TFF ile Rumen teknik direktör arasında yapılan sözleşmede herhangi bir tazminat maddesi bulunmuyor. Lucescu’nun görevine “bir ay önceden haber vermek şartı” ile son verme hakkını sözleşme ile sabit olacak şekilde elinde bulunduranTFf, Rumen teknik adama sadece 2.5 milyon euro yıllık maaşından hak ettiği/kalan tutarı ödeyecek. Milli Takımın başında 17 maça çıkan Lucescu, 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

A Milliler, 22 Mart’ta deplasmandaki Arnavutluk mücadelesi sonrası, 25 Mart’ta Eskişehir’de grubun ikinci maçını Moldova ile yapacak

Originally posted on 11 Şubat 2019 @ 16:59

Bu haber 392 kez okundu.
FUTBOL - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.