Açık
  • EURO
  • DOLAR

İstanbul’da Liverpool ile Chelsea arasında oynanacak UEFA Super Kupa maçını kadın hakem yönetecek

  İstanbul’da 14 Ağustos’ta Liverpool ile Chelsea arasında Vodafone Park’ta oynanacak UEFA Süper Kupa maçını kadın hakem Stephanie Frappart yönetecek. Stephanie Frappart kimdir, nereli? Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea’nin karşılaşacağı ve Vodafone Park’ta oynanacak olan UEFA Süper Kupa karşılaşmasını kadın hakem Stephanie Frappart yönetecek. Stephanie Frappart kimdir? UEFA’dan yapılan açıklamada, […]
FUTBOL - 18 Kasım 2020 20:46 A A

 

İstanbul’da 14 Ağustos’ta Liverpool ile Chelsea arasında Vodafone Park’ta oynanacak UEFA Süper Kupa maçını kadın hakem Stephanie Frappart yönetecek. Stephanie Frappart kimdir, nereli?

Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea’nin karşılaşacağı ve Vodafone Park’ta oynanacak olan UEFA Süper Kupa karşılaşmasını kadın hakem Stephanie Frappart yönetecek. Stephanie Frappart kimdir?

UEFA’dan yapılan açıklamada, geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile Avrupa Ligi kupasının sahibi Chelsea arasında Vodafone Park’ta 14 Ağustos Çarşamba günü oynanacak Süper Kupa maçında, Fransız kadın hakem Stephanie Frappart’ın düdük çalacağı belirtildi.

TARİHE GEÇECEK

Geçen ay ABD ile Hollanda arasında oynanan FIFA Kadınlar Dünya Kupası finalini yöneten 35 yaşındaki Frappart, UEFA’nın erkekler kategorisindeki önemli bir turnuvada görev alan ilk kadın hakem olarak tarihe geçecek.

Geçen sezon Amiens ile Strasbourg arasındaki mücadelede görev alarak Fransa 1. Futbol Ligi’nde (Ligue 1) maça çıkan ilk kadın hakem unvanının da sahibi Frappart’ın yardımcılığını ise Fransız Manuela Nicolosi ile İrlanda Cumhuriyeti’nden Michelle O’Neal üstlenecek.

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır ise İstanbul’daki mücadelede dördüncü hakem görevini üstlenecek.

STEPHANİE FRAPPART KİMDİR?

Ünlü hakem,1983 yılında Fransa’ın Val-d’Oise bölgesinde dünyaya geldi. 2011 yılından itibaren FIFA Uluslararası Hakemler Listesi’nde yer alan Frappart, 2014 yılında Ligue 2’de ve 2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda hakem olarak görev aldı.

Stephanie Frappart, Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) 2019-20 sezonu listesine dahil edildi. Bir Ligue 1 sezonu için belirlenen hakem listesine alınan ilk kadın olarak tarihe geçti. Amiens ile Strasbourg arasında 28 Nisan’da oynanan maçta düdük çalan Frappart, bir Ligue 1 maçını yöneten ilk kadın hakem unvanını almıştı.

Kaynak: AA

Originally posted on 2 Ağustos 2019 @ 19:34

Bu haber 274 kez okundu.
FUTBOL - 20:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.