8 yaşındaki Fortnite oyuncusu, 33 bin dolarlık anlaşma imzaladı

Dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından çevrimiçi olarak oynanan Fortnite, şimdi de 8 yaşındaki Joseph Deen’i zengin etti. Espor … Dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından çevrimiçi olarak oynanan Fortnite, şimdi de 8 yaşındaki Joseph Deen'i zengin etti. Espor organizasyonu Team 33, Fortnite oyuncusu Joseph Deen'i 33 bin dolar karşılığında kadrosuna kattı. Ayrıca takım genç oyuncuya 5 bin doların üzerinde donanım kurulumunu da sağlayacak.Genç Fortnite oyuncusu 33 Gosu adıyla biliniyor. Yetenekli oyuncu Team 33'ün 1 yılı [...]
DİĞER - Mart 5, 2021 7:48 am A A

Dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından çevrimiçi olarak oynanan Fortnite, şimdi de 8 yaşındaki Joseph Deen’i zengin etti. Espor organizasyonu Team 33, Fortnite oyuncusu Joseph Deen’i 33 bin dolar karşılığında kadrosuna kattı. Ayrıca takım genç oyuncuya 5 bin doların üzerinde donanım kurulumunu da sağlayacak.

Genç Fortnite oyuncusu 33 Gosu adıyla biliniyor. Yetenekli oyuncu Team 33’ün 1 yılı aşkın süredir radarında bulunuyor, takım ayrıca imzalardan önce oyuncuyu bire bir oyunlarda da test etti.

8 yaşındaki espor oyuncusu BCC’ye yaptığı açıklamada, kendini teklif gelince çok mutlu hissettiğini ve aslında profesyonel oyuncu olmak istese de kimsenin Team 33’ten önce kendini ciddiye almadığını ifade etti.

Esportsearnings.com web sitesinin yaptığı analize göre, en çok kazanan ilk 10 Fortnite oyuncusundan yalnızca ikisi 18 yaşının üzerinde. Fortnite Dünya Kupası’nın ilk ve tek galibi 16 yaşındaki Kyle “Bugha” Giersdorf olmuştu. Ayrıca, Bugha şampiyonluğun ardından 3 milyon dolarlık büyük ödüle de ulaşmayı başardı.

O sırada oyuna yeni giren Joseph için bu ilham kaynağı olmuş. Joseph yaptığı açıklamada, “Hayalim Bugha gibi olmak. Onun gibi oynamak. Ona hayranlık duyuyorum çünkü Dünya Kupası’nı kazanana kadar kimse onu ciddiye almadı. Ben de aynı hislerdeyim. Kimse Team 33’le imza atana kadar beni ciddiye almadı.” dedi.

Kayıtların gösterdiğine göre, Joseph şimdiye kadarki en genç ikinci profesyonel oyuncu olarak oyun tarihine geçti.

Guinness Rekorlar Kitabı’na daha önce çevrimiçi olarak “Lil Poison” olarak bilinen HALO oyuncusu Victor De Leon III, yedi yaşında profesyonel olarak en genç oyuncu ünvanına sahip olmuştu.

DİĞER - 7:48 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.