Erol Bulut’un tercihleri puanları kaybettiriyor

1) Mesut Özil hazır mı, değil mi? Erol Bulut Mesut Özil’in kalitesinden yararlanamıyor. Mesut zaten fiziksel açıdan güçlü bir … 1) Mesut Özil hazır mı, değil mi?Erol Bulut Mesut Özil'in kalitesinden yararlanamıyor. Mesut zaten fiziksel açıdan güçlü bir oyuncu değil ama kanatlara hapsoluyor. Antalya maçında sürekli kanatlardan orta yaptı. Israrla oralardan top aldı.Sakatlandığı yer de kanat bölgesi... Ceza alanı içinde sürekli gole yakın olması gereken Mesut, kanatlarda eridi gitti. 2) Bu takımın forveti kim?Samatta mı, [...]
FUTBOL - Mart 4, 2021 10:54 pm A A

1) Mesut Özil hazır mı, değil mi?

Erol Bulut Mesut Özil’in kalitesinden yararlanamıyor. Mesut zaten fiziksel açıdan güçlü bir oyuncu değil ama kanatlara hapsoluyor. Antalya maçında sürekli kanatlardan orta yaptı. Israrla oralardan top aldı.

Sakatlandığı yer de kanat bölgesi… Ceza alanı içinde sürekli gole yakın olması gereken Mesut, kanatlarda eridi gitti.

2) Bu takımın forveti kim?

Samatta mı, Thiam mı? Erol hoca da bilmiyor. Karar veremiyor. Yoğun fikstürdeki kadro genişliği istikrarsızlık sebebi oldu.

Tercihlerine saygı duyarım ama 80 dakika Samatta’ya sabretmek… Ya da tam tersi Thiam’ı kenarda tutmak… Maçın Erol Bulut adına en kritik hatası…

3) Nazım Sangare’ye ne oldu?

Gökhan döndü, Sangare unutuldu. Novak gibi haftalardır forma giymeyen, oynadığında da neredeyse hiçbir katkı vermeyen oyuncu, Caner’in kadro dışı kalmasıyla adeta mirasa kondu.

Sangare gibi mücadeleci bir oyuncu sol bek oynayamaz mı? Gol Novak’ın kanadından geldi. Golden önce Ozan’a yapılan faulle biten atak da Novak’:ın boş bıraktığı yerden geldi.

67’de çıkana kadar ne yaptı? Erol hoca sadece izledi.

4) Hakem diye diye takımı mı unuttu?

Erol hoca her hafta hakemlerden bahsediyor. Trabzonspor maçı hariç! Ofsayt çizgileri, verilmeyen penaltılar… Haklılık payı var mı? Tabii ki var. Herkesin var. Çünkü hakemler de takımlarımız gibi kötü…

Peki bugün hakemlik ne var? Pek bir şey yok. Penaltın mı verilmedi, bir kez daha dene… Sağlı sollu ortalar, karamboller derken zaten ya penaltı kazanırsın ya da gol atarsın… Ama oyun olmayınca suçlu hakemler. Bu herkes için böyle.

Büyük takım taraftarlarının bu laflara karnı tok.

5) Thiam’la ilgili sorun ne?

Bir maç ilk 11 başlıyor diğer maç yedek… Bir maç kanat, diğer maç ileri uç… Bu adam gol atıyor, asist yapıyor, mücadele ediyor.

Ama Erol hocaya yaranamıyor. Bugünkü kafa vuruşunu Mostafa Mohamed atsa ortalık yıkılırdı. Thiam bunları sene başından beri yapıyor, “Bu takımın golcüsü benim” diyor.

Ama ne yaparsa yapsın değişmez adam olamıyor.

70’te oyuna girdikten sonra yaptıkları ortada… 45’te girse Fenerbahçe maçı kazanırdı.

6) Kadro istikrarı hala yok

Kadro çok geniş tamam. Herkes yıldız, herkes oynamak istiyor, tamam. Ama 2 maç aynı kadroyla çıkamıyor Fenerbahçe sahaya…

En az 4-5 oyuncu değişiyor her maç. Oyun içi değişiklikler de cabası. İstikrar yok. Duran top organizasyonu yok. Frikikleri kim atar, takımın penaltıcısı kim, belli değil.

Alex-Luciano-Npbre’l duran top organizasyonlarından, Sow-Kuyt-Emenike ezberine kadar taraftarın unutamadığı gruplar vardı.

Bu takımda ise karmaşa hakim…

FUTBOL - 10:54 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.