Süper Lig yarışını değerlendirdiler! “Bu lig nisanda bitmez”

SORU: F.Bahçe’nin Trabzonspor’u yenmesiyleyarış kızıştı. Kalan haftalar G.Saray,Beşiktaş ve F.Bahçe arasında geçecek gibi…Fikstüre bakarsak bizi … SORU: F.Bahçe'nin Trabzonspor'u yenmesiyleyarış kızıştı. Kalan haftalar G.Saray,Beşiktaş ve F.Bahçe arasında geçecek gibi…Fikstüre bakarsak bizi neler bekliyor? SergenYalçın, 'Nisan final olur' dedi. Nisanda ligşampiyonu belli olur mu?ÖMER ÜRÜNDÜL: Nisanda lig şampiyonununbelli olması, üç şampiyonluk adayından birininseri galibiyetler alması, diğer ikisinin de puan kayıplarıyaşamasıyla olur… Fenerbahçe, Trabzonsporgalibiyetiyle önemli bir kaosu atlattı amayine de kayıp puan hesabına [...]
FUTBOL - Mart 2, 2021 8:36 am A A

SORU: F.Bahçe’nin Trabzonspor’u yenmesiyleyarış kızıştı. Kalan haftalar G.Saray,Beşiktaş ve F.Bahçe arasında geçecek gibi…Fikstüre bakarsak bizi neler bekliyor? SergenYalçın, ‘Nisan final olur’ dedi. Nisanda ligşampiyonu belli olur mu?

ÖMER ÜRÜNDÜL: Nisanda lig şampiyonununbelli olması, üç şampiyonluk adayından birininseri galibiyetler alması, diğer ikisinin de puan kayıplarıyaşamasıyla olur… Fenerbahçe, Trabzonsporgalibiyetiyle önemli bir kaosu atlattı amayine de kayıp puan hesabına bakıldığızaman Beşiktaş ile Galatasaray’ın 3’erpuan gerisinde. Üstelik Galatasaray’ada ikili averajı kaybetmiş durumda.Bu da demektir ki 4 puan… Dahaçok maç var ama Trabzonspor’u yenmekde her şeyi toz pembe yapmamalı.Bana göre Fenerbahçe’nin son haftalardaTrabzon’dan önce en iyi oynadığı karşılaşmaGalatasaray derbisiydi. Perşembegünkü Antalya maçı dahi kolay olmayacak.

AHMET ÇAKAR: Fenerbahçe,Trabzon’da hayata döndü. Sadece 3 puanalmadı, çok daha fazla şeyler kazandı. İlki;ortaya koyduğu başarılı futbolla “Ben deadayım, en az sizin kadar iyi futboloynuyorum” diyebildi. Ayrıca çok sevdiğim,başarılı olmasını gönülden istediğim Erol Bulut,kelimenin tam anlamıyla rüştünü ispat etti.Caner’i kesti, oyunun devamı esnasında MesutÖzil’i kenara aldı ve kazanınca da her kazananınhaklı olduğu gibi ortaya çıkıverdi. Bundan sonra neolur… Hiçbir Fenerbahçelizannetmesin ki şampiyonlukyarışındaGalatasaray ve Beşiktaşkadar eşit şansa sahip…Hayır değiller! 3 puan geridelerve Galatasaray’a karşıda ikili averajı kaybetmişdurumdalar.Gelelim sevgili kardeşim Sergen Yalçın’a.Bu lig nisanda filan bitmez. Kanaatim odur kibu lig son düdüğe kadar sürecek, ikili averajlarşampiyonu belirleyecek. Hatta daha da ileri gidiyorumgol averajlarının bile tartışılacağı bir mayıs bizi bekliyor.

FATİH DOĞAN: Fenerbahçe 3 puandan çokdaha büyük kazanımlar elde etti. Öncelikle; kendikimliğini buldu. Defansif, kontrollü oyun tarzınınmutluluk getirmediğini; tam tersi ofansif oyunun,ihtiyacı olduğunu fark etti. Erol Bulut güven tazeledi.Bulut’un otoritesini davranışlarıyla sorgulayanCaner gibi isimlere ‘takım balans ayarı’yapıldı. Bu yarış Beşiktaş-G.Saray-F.Bahçe arasındageçecek gibi görünse de Trabzonspor’unda mücadelede sonuna kadar olacağına inanıyorum.Sergen Yalçın’ın söylediği “Nisan vurgusu”anlaşılabilir. Büyük ihtimalle derbiyi kastediyor.Ancak ben mayısa sarkabileceğiihtimalini düşünüyorum.

BÜLENT TİMURLENK: Kalanhafta sonu sayısı, milli arahariç 9, oynanacak maçsayısı 14… 5 ara hafta var veanlamsızca ligi mayısın 3. haftasıbitirmek yerine 2. haftasındabitirerek son 3 haftayı7 gün içinde oynatmaısrarı sürüyor. 40. haftaG.Saray-Beşiktaş derbisivar. Düğüm maçı budur.Kimse nisan ayında şampiyonlukilan edemez. Yarışnisan ortasından sonra bir ihtimaliki takım arasında kalabilir ama 14 maçlıkfikstürde özellikle milli takım arasısonrasında 11’i kadar yedek kulübesinide doğru kullanan, kulübeden verimalan hoca mutlu sona ulaşır.F.Bahçe; G.Saray ve Beşiktaş’akaybedip bir tenis setindeki gibiiki kez servisini kırdırdı. Şimdi milli araöncesi Vodafone Park’ta kazanmak zorunda.Aynı şekilde G.Saray da Beşiktaş derbisini kazanmalı.Elbette ki Anadolu takımları ile maçlar çok önemliama pandemi gölgesindeki sezonda karantinayadüşecek ya da sakatlık yaşayacak futbolcular (bkz.Gustavo) her takımın hesaplarını bozabilir.

MOHAMED GALATASARAY SCOUT’LARININ CİDDİ BİR ESERİDİR

SORU: Mostafa Mohamedtek başına Galatasaray’ı şampiyonyapabilir mi sizce?

BÜLENT TİMURLENK: Fenerbahçe’de olmayan net bitiricisantrfor, Beşiktaş’ta var;Aboubakar… Sigorta olarak daCenk’i aldılar. Galatasaray daMostafa Mohamed ile geçmiş sezonlardaşampiyon olurken elinde bulundurduğuson vuruşçular kalitesindebir adama kavuştu. Mısırlı,Gomis gibi vuruyor toplara… Diagneiki stoper arasında saklanır ve statikoynardı. Mostafa sürekli oyununiçinde. Sonuçta bu bir takımoyunu. Galatasaray’ın oyun kalitesiniyükseltmesi gerekiyor. Bu kadro,Mohamed’i her maçta en az 3-4pozisyona sokmalı.

ÖMER ÜRÜNDÜL: Futbolher zaman takımı oyunu. G.Saray’daiki takım çıkaracak kalitede oyuncularvar. G.Saray’da en önemli unsurlardanbir tanesi omurga teşkil edildi.Muslera, iki stoper, Taylan veyasonrasında Etebo ve Mohamed…Mısırlı yıldız, tam bir nokta santrfor.Nasıl dünya yıldızı Falcao’yutransfer etmek çok büyük yanlış iseMohamed’i almak da büyük bir yönetimbaşarısıdır.

AHMET ÇAKAR: Mohamed,Galatasaray scout’larının ciddi bireseridir. Türkiye BAL Ligi’ndenhallice bir lig olan MısırLigi’nde bir oyuncuyu takipettiler, buldular, Türkiye’ye getirdiler,çocuk Galatasaray’ı taşıyor.

FATİH DOĞAN: Mohamed tekbaşına G.Saray’ı şampiyon yapar”demek emek veren Terim’e ve diğeryıldızlara haksızlık olur. Ama G.Saray,uzun ve maliyetli bir forvet arayışındansonra Mısır’da adeta altın madenibuldu. Şampiyonluk yarışındaşimdiden büyük katkı sağladı, sağlayacaktırda… G.Saray’ın bonservissorununu çözmesi gerek.

FUTBOL - 8:36 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.