Türk futbolunda Avrupa tehlikesi! Ülke sıralaması…

Avrupa kupalarında bu sezon mücadele eden 5 temsilcimiz Alanyaspor, Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray ve Sivasspor yer aldıkları turnuvalara … Avrupa kupalarında bu sezon mücadele eden 5 temsilcimiz Alanyaspor, Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray ve Sivasspor yer aldıkları turnuvalara çok erken veda etti. Bu durum Türk futbolu için büyük tehlikeye yol açarken, önümüzdeki yıl puan mücadelesi vereceğimiz beş ülkenin takımlarının bu hafta UEFA Avrupa Ligi'nde mağlubiyet yüzü görmemesi de tehlikeyi bir kat daha büyüttü. Dinamo Zagreb (Hırvatistan), [...]
FUTBOL - Şubat 23, 2021 5:00 am A A

Avrupa kupalarında bu sezon mücadele eden 5 temsilcimiz Alanyaspor, Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray ve Sivasspor yer aldıkları turnuvalara çok erken veda etti.

Bu durum Türk futbolu için büyük tehlikeye yol açarken, önümüzdeki yıl puan mücadelesi vereceğimiz beş ülkenin takımlarının bu hafta UEFA Avrupa Ligi’nde mağlubiyet yüzü görmemesi de tehlikeyi bir kat daha büyüttü.

Dinamo Zagreb (Hırvatistan), Young Boys (İsviçre), Olympiakos (Yunanistan)rakiplerini yendi.Slavia Prag (Çekya) ve Kızılyıldız (Sırbistan)ise sahadan beraberlikle ayrıldı.

Sabah’te yer alan habere göre son beş yılın ülke puanı toplamı dikkate alınan sıralamada, Türkiye bu sezonu 13. bitirmesine rağmen önümüzdeki yıla 16. sıradan başlayacak.

TAKİPÇİLERİMİZ HIRVATİSTAN, YUNANİSTAN VE ÇEKYA
2016-2017 sezonu puanlarının önemini yitirmesiyle 20.400 puana düşen Türkiye’nin kötü bir Avrupa karnesi durumunda 16. basamağın altına gerileme ihtimali de oldukça yüksek. 20.400 puana sahip ülkemizi, Hırvatistan (20.150), Yunanistan (19.800), Çekya (19.700) takip ediyor.

Ülkeler arasında puan farkının çok az olmasından dolayı olası bir kötü gidiş bizi daha da aşağılara çekecek. Bu yüzden Avrupa’da mücadele edecek takımlarımıza büyük iş düşecek.

FUTBOL - 5:00 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.