“Oyun karakterimizin dışında oynamak istedik”

Galatasaray, Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim … Galatasaray, Süper Lig'in 26. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor'u 1-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim, maçın ardından beIN SPORTS mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Farklı bir oyun planı ortaya koyduklarını söyleyen Terim, "Kendi karakterimizin dışında bir oyun oynamak istedik. İkinci yarıda da bazı şeylere mecbur kaldık ama ilk yarıda ikinci bölgeyi daraltıp orada açık [...]
Uncategorized - Şubat 23, 2021 1:48 am A A
Galatasaray, Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim, maçın ardından beIN SPORTS mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.
Farklı bir oyun planı ortaya koyduklarını söyleyen Terim, “Kendi karakterimizin dışında bir oyun oynamak istedik. İkinci yarıda da bazı şeylere mecbur kaldık ama ilk yarıda ikinci bölgeyi daraltıp orada açık vermek istemedik. Hem golü hem de pozisyonları bulduk. Oyunun ilk yarıda kopması gerekirdi ancak koparamadık. Hakemlerle beraber koparamadık oyunu.” dedi.
Alanyaspor’un pozisyonlar bulduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, şu ifadeleri kullandı:
“Gol yiyebilirdik. Çok pozisyona girip kaybettiğimiz puanların dengelendiğini düşünüyorum bazen böyle olduğunda. Çok kritik bir yerde, çok kritik bir 3 puan aldık. Gol yiyebilirdik. Çok pozisyona girip kaybettiğimiz puanların dengelendiğini düşünüyorum bazen böyle olduğunda. Çok kritik bir yerde, çok kritik bir 3 puan aldık.”
3 puan aldıkları için mutlu olduklarını söyleyen Terim, “Oyunu daha çok oynadılar, biz az oynadık, o pozisyon oldu, bu pozisyon oldu… Mutlak baş rollerde olanlar belli.Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim.” şeklinde konuştu.

Maçın özetini izlemek için tıklayın!

Uncategorized - 1:48 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.