“Hata ile kasıt arasındaki farkı görebiliyoruz”

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, sarı-lacivertliler’in Can Bartu Tesisleri’ndeki antrenmanın ardından basın mensuplarına … Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, sarı-lacivertliler'in Can Bartu Tesisleri'ndeki antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hakem atamalarının önemine değinen Emre Belözoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Hakemlerden, kararlardan, ofsayt çizgilerinden ve var adımlarından en fazla mağdur olan takım Fenerbahçe. Milyonları ilgilendiren hakem atamaları konusunda çok daha üzerine düşünülmüş adımlar atılması gerektiğini düşünüyorum. Maçı kazanan takımların konuşma isteğinin [...]
Uncategorized - Şubat 20, 2021 3:48 pm A A
Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, sarı-lacivertliler’in Can Bartu Tesisleri’ndeki antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Hakem atamalarının önemine değinen Emre Belözoğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Hakemlerden, kararlardan, ofsayt çizgilerinden ve var adımlarından en fazla mağdur olan takım Fenerbahçe. Milyonları ilgilendiren hakem atamaları konusunda çok daha üzerine düşünülmüş adımlar atılması gerektiğini düşünüyorum. Maçı kazanan takımların konuşma isteğinin devam etmesi, maçı kazanmasına rağmen hala hakemin konuşulması bir strateji ve herkes bunu uygulamak istiyor. Ben bunu doğru bulmuyorum. Her takımın amacı, beklentisi düzgün işleyen bir sistemde yarışmaktır. Adalet dediğin şey de o. Adalet dediğin şey tek taraflı işliyorsa o zaten sistemi direkt güvenilmez kılıyor. Ben sezon başında da dile getirdiğim noktadayım; hata ile kasıt arasındaki farkı görebiliyoruz. Şu an kasıtlı olarak yapılan şeyleri net bir şekilde görebiliyoruz.”
Pazar günü Göztepe ile oynayacakları maça Hüseyin Göçek’in atanmasını da değerlendiren Emre Belözoğlu: “Ben derbide Hüseyin Göçek’in dördüncü hakemliğinden memnun değildim. Saha kenarında çizginin tam üzerinde maç boyunca ortaya konan tavır ve hareketlere karşı hiçbir şey yapmadı, saha kenarında hakemlere baskı kurmaya çalışan beş kişiyi bir kere bile oturtamadı, herkes maçı ayakta izledi ve hakem bunu tamamen görmezden geldi. Buna rağmen yine de ‘neden maçımıza Hüseyin Göçek atandı?’ demek istemiyorum. Hüseyin Göçek’e güvenmek istiyorum. Hüseyin Göçek’in maçı hakkaniyetli yöneteceğine inanıyorum… Hangi hakem ne yapmıştı? Sadece bizim maçlarımızda genel anlamda neler yapmışlardı? Bunları tek tek tutuyoruz, her şeyi biliyoruz. Ama ben bunu kullanma derdinde değilim. Bizim en büyük talebimiz ve isteğimiz sisteme güvenmek, adaletli olduğuna inanmak ve bütün hakemlere güvenmek” dedi.
Emre Belözoğlu, ligin kalan haftalarıyla ilgili olarak-sa şunları söyledi:
“Herkes için zorlu süreçler başlıyor. Ligin artık sonuna doğru geliniyor. Lütfen kimsenin hakkı yenmesin, emek dışında sonuca hiçbir şey etki etmesin. Burada Fenerbahçe’nin hakkını korumak bizim en büyük görevimiz ve bunun için en büyük mücadeleyi vereceğiz. Ancak hakemlerin Beşiktaş ve Galatasaray derbisi öncesi olduğu gibi baskı altına alınmaya çalışılması, yanlı yönetime mecbur kılınması ‘doğru değil’ diyorum.”
Merkez Hakem Kurulu’nun hakemleri koruyan adımlar atması gerektiğini belirten Belözoğlu: “Ligin en kritik haftalarında atamalar yapılırken MHK’nin daha farklı parametreleri, kuralları ve değerleri olmalı. Bu çok ciddi bir sorumluluktur. MHK, hata da yapsa, doğru da yönetmeye çalışsa, her ne olursa olsun biraz daha kendi hakemlerini koruyacak adımlar atmalı. Sonuçta türk futbol ailesi olarak, hakemler de bizim, yabancı hakem istemiyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Fenerbahçe’nin haklarını sonuna kadar savunacaklarını ifade eden Emre Belözoğlu, şöyle devam etti:
“Hakemlerle birlikte tüm sistemi düzgün bir seviyeye çekmek adına gerekenleri yaparsan ve adaleti sağlarsan el birliği ile gereken seviyeye gelirsin. Ancak Fenerbahçe gol atıyor, o kural bir hafta sonra başka şekilde uygulanıyorsa, Fenerbahçe penaltıdan gol kaçırıyor, bir hafta sonra başka kurallar uygulanmaya başlıyorsa işte bu sorgulanır. Yöneticiler de kazandıkları maçtan sonra ‘kazandık ama bu aslında bizim hakkımız olmayan bir goldü’ diyebilecek cesareti gösterirse, özetle herkes bir adım atarsa bu sistemi düzeltiriz, sorunlar çözülür.”
Sarı lacivertlilerin sportif direktörü, VAR sisteminin yeterli olmadığını belirterek: “Çizgi sistemi Türkiye’de diğer büyük liglere göre çok geride, gerçekçi olmamız lazım. Gol, taç ve ofsayt çizgisi sistemimiz ne yazık ki çok geride. Bunu görüp, farkında olup gereken adımları atarsak işte sistemi o zaman daha doğru korumuş oluruz” dedi.
Emre Belözoğlu, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak da: “Diğer takımlara göre daha iyi ve derinliği olan bir kadromuz var. Biz her şeye rağmen takımımıza inanıyor ve güveniyoruz. Herkesin eşit şansı olduğunu düşünüyorum, Fenerbahçe’nin mevcut kadrosu ile şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacağını ve sonunda Allah’ın izni ile kupayı kaldırabilecek takım olduğunu düşünüyorum. Bunun için de mücadele edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Uncategorized - 3:48 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.