Metin Sipahioğlu’ndan derbi açıklaması

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ligin 24. haftasında oynanan derbinin yankıları sürüyor… Sarı lacivertli kulübün yönetim kurulu üyesi … Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ligin 24. haftasında oynanan derbinin yankıları sürüyor... Sarı lacivertli kulübün yönetim kurulu üyesi Metin Sipahioğlu, kulüp televizyonunda önemli açıklamalar yaptı. Sipahioğlu, Galatasaray'ın 6-7 yalanını ortaya çıkardıklarını söylerken, "Başkanımızın sanki devlete karşı tutumu olduğu algısını yaratıyor. Mustafa Cengiz, yanlış yolda. Tüm diğer yalanlarının yanında bu yalanını da şiddetle kınıyoruz" dedi. Mustafa Cengiz'e [...]
Uncategorized - Şubat 19, 2021 7:00 pm A A
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ligin 24. haftasında oynanan derbinin yankıları sürüyor…
Sarı lacivertli kulübün yönetim kurulu üyesi Metin Sipahioğlu, kulüp televizyonunda önemli açıklamalar yaptı. Sipahioğlu, Galatasaray’ın 6-7 yalanını ortaya çıkardıklarını söylerken, “Başkanımızın sanki devlete karşı tutumu olduğu algısını yaratıyor. Mustafa Cengiz, yanlış yolda. Tüm diğer yalanlarının yanında bu yalanını da şiddetle kınıyoruz” dedi.
Mustafa Cengiz’e akreditasyon kartı sorulduğuna dair iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizen Metin Sipahioğlu, “İstanbul’daki ya da Türkiye’deki tüm stat protokolleri Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne aittir. Oranın yetkisi bizde değildir. Orada kötü bir muamele yok ama olsa bile bu kulüpleri bağlamaz. Gençlik ve Spor Müdürlüğü de zan altında kalmasın. Müthiş ağırlamışlar. İsim listesine bakılmadan Mustafa Cengiz ve yanındakiler içeri alınmış. Galatasaray Kulübü’nün yalanını somut görüntülerle şimdi çürütmüş olduk. Maalesef hepsi yalan” ifadesini kullandı.
Derbi günü stada alınan taraftar sayısıyla ilgili polemiğe de değinen Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi, “Tribüne gelenler yoğun güvenlikle ve HES koduyla oraya alındı. Mustafa Cengiz, şifre 1907’yi söylüyorsa o büyük hata yapıyor. Yönlendiren varsa onlar da hata yapıyor. Sadece bizim stadımız değil hiç bir tribüne şifreyle kimse alınamaz. Şifre 1907 olsaydı, 200-250 kişi değil 200-250 bin kişi kuyruk oluştururdu” diye konuştu.
Galatasaray Asbaşkanı Yusuf Günay’ı da açıklamaları nedeniyle sert bir dille eleştiren Sipahioğlu, “Sözlerine çok dikkat etsin. Militanın ne demek olduğuna ve Fenerbahçe taraftarına böyle kelimeler kullanmaya kimsenin hakkı yok. Galatasaray başkan yardımcısının bu söylemleri çok tehlikeli. Yusuf Günay’ı buradan Fenerbahçe olarak ciddi bir şekilde uyarıyoruz. Locaların olduğu yerlerde insan yok. Maraton tribününde tek bir insan gözükmüyor. Diğer tarafta da 250 kadar insan alınmış. Nerede bu 3 bin kişi” açıklamasını yaptı.
Uncategorized - 7:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.