Fikret Sivri, İASKF Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Çıksalın Spor Kulübü Başkanı ve İASKF yönetim kurulu üyesi Fikret Sivri, yaptığı basın toplantısıyla İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığına adaylığını açıkladı. Başkan olduğunda yapacaklarını anlatan Fikret Sivri, öncelikle tüzükte değişikliğe gideceklerini ve kongre sürecini 2 yıla indireceklerini belirtti. Ayrıca İASKF Başkanın sadece amatör spor kulüpleriyle ilgilenmesi gerekliliğini dile getiren Fikret Sivri, tüzükte yapacakları değişikliklerden […]
FUTBOL - 20 Temmuz 2020 23:41 A A

Çıksalın Spor Kulübü Başkanı ve İASKF yönetim kurulu üyesi Fikret Sivri, yaptığı basın toplantısıyla İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Başkan olduğunda yapacaklarını anlatan Fikret Sivri, öncelikle tüzükte değişikliğe gideceklerini ve kongre sürecini 2 yıla indireceklerini belirtti. Ayrıca İASKF Başkanın sadece amatör spor kulüpleriyle ilgilenmesi gerekliliğini dile getiren Fikret Sivri, tüzükte yapacakları değişikliklerden bir tanesinin de bu olacağı yönünde görüş bildirdi.

Mevcut başkan Ali Düşmez’i eleştiren Fikret Sivri, Ali DÜşmez’in hem İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) başkanı, hem Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanı, hem de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetim kurulu üyesi olduğunu bir koltukta bir karpuzun olması gerekliliğine değindi. İASKF Başkanın İstanbul kulüplerinin sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğini zamanını buna harcaması gerektiğini söyledi.

İstanbul’daki hem ilçe belediyeleri hem de Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler yapacağını ileten Fikret Sivri, belediyelerimizden amatör kulüplere gerekli yardımları yapacaklarını ümit ettiğini ve konuyla ilgili çalışmalar yapacağını belirtti. Ayrıca bakış açılarını Hz. Ömer’in sözleriyle belirtti. ”Yanlış yaptığımızda uyarmazsanız sizde hayır yoktur, uyardığınız halde sizi dinlemezsek bizde hayır yoktur” 

İASKF Başkan adayı Fikret Sivri, projeleri arasında İASKF TV ve aylık dergi de çıkaracaklarını ayrıca çağa ayak uydurarak dijitalleşmeye geçeceklerini belirtti. Amaçlarının amatör futbola hizmet etmek olduğunu belirten Fikret Sivri, bir dönem başkanlık yaptıktan sonra başkanlığı genç arkadaşlara devir edeceğini belirtti.

Bu haber 114 kez okundu.
FUTBOL - 23:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.