15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Galatasaray Adası kaderine terkedildi

Galatasaray’da bir dönem başkanlık yapan Dursun Özbek’in alacaklarına karşı haciz işlemi başlattığı Galatasaray Adası’nın son hali içler acısı. Ada’nın havadan çekilen görüntülerde kaderine terkedildiği görülüyor. Galatasaray’da 2 yıl 8 ay başkanlık yapan Dursun Özbek’in 8 milyon lira alacağı için haczettirdiği, yaklaşık 2 sene önce imara aykırı yapılaşma nedeniyle kaçak yapıları yıkılarak kaderine terk edilen Galatasaray […]
GALATASARAY - 24 Ağustos 2019 18:04 A A

Galatasaray’da bir dönem başkanlık yapan Dursun Özbek’in alacaklarına karşı haciz işlemi başlattığı Galatasaray Adası’nın son hali içler acısı. Ada’nın havadan çekilen görüntülerde kaderine terkedildiği görülüyor.

Galatasaray’da 2 yıl 8 ay başkanlık yapan Dursun Özbek’in 8 milyon lira alacağı için haczettirdiği, yaklaşık 2 sene önce imara aykırı yapılaşma nedeniyle kaçak yapıları yıkılarak kaderine terk edilen Galatasaray Adası kaderine terk edildi.

HACİZ İŞLEMİ BAŞLATTI

Dursun Özbek, geçtiğimiz hafta kulüpten alacakları için haciz işlemi başlatmıştı. Özbek’in avukatı Salih Çelen de icra takibi başlattığı 8 milyon liralık alacağı hacze çevirmiş, kulübün bazı tapulu gayrimenkullerine, ortağı olduğu şirketlerdeki hisselerine, basketbol ve voleybol federasyonlarından alacağı paralara ve emlak konut gelirlerine haciz konulmuştu.

‘HACZİ DURDURMAYA HAZIRIM’

Haciz konulan yerlerden birinin de yaklaşık 2 yıl önce imara aykırı yapılaşma nedeniyle kaçak yapıların yıkıldığı Galatasaray Adası olduğu ortaya çıkmıştı. Haciz olayının ortaya çıkmasının ardından çok sayıda tepki alan Dursun Özbek’in aynı hafta camianın ileri gelenlerini arayarak, “Mecbur kaldığım için bu girişimde bulundum. Haciz işlemlerini durdurmaya hazırım. Ben bu kulübün başkanlığını yaptım ve asla Galatasaray’a zarar vermek istemem. Ancak kulüpten verilen sözlerin tutulmadığı da bir gerçek” ifadelerini kullandığı iddia edilmişti.

KADERİNE TERK EDİLDİ

Kuruçeşme açıklarındaki atıl halde duran Galatasaray Adası’nın son durumu ise havadan görüntülendi.

Boğazda kötü bir görüntüyü oluşumunu engellemek amacıyla adanın yan kısımları kapatıldığı görüldü. Üzerindekilerin tamamen yıkıldıktan sonra sökülerek adeta bir enkaza dönüştürüldüğü adaya ne olacağı konusu belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz aylarca işçiler tarafından söküm çalışmaları başlatılan ada, İstanbul Boğazı’ndaki tek ada olma özelliğini taşıyor.

Dursun Özbek'in haciz işlemi başlattığı galatasaray adası kaderine terkedildi

Bu haber 179 kez okundu.
GALATASARAY - 18:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.