Fenerbahçe’de Ersun Yanal devrimi!

  Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, sezonun ilk maçı olan Gazişehir Gaziantep maçında, antrenmanlarda kullandığı teknolojinin meyvesini almayı başardı. Sarı lacivertli ekip, iç saha maçlarını tepe kamerasıyla çeken ve canlı takip yaparak Türkiye’de bu sistemi kullanan ilk kulüp oldu. Kullandığı teknolojik sistemlerle son dönemlerde gündeme gelen Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, antrenman sırasında korner, taç […]
FENERBAHÇE - 28 Ağustos 2019 23:07 A A

 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, sezonun ilk maçı olan Gazişehir Gaziantep maçında, antrenmanlarda kullandığı teknolojinin meyvesini almayı başardı. Sarı lacivertli ekip, iç saha maçlarını tepe kamerasıyla çeken ve canlı takip yaparak Türkiye’de bu sistemi kullanan ilk kulüp oldu.

Kullandığı teknolojik sistemlerle son dönemlerde gündeme gelen Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, antrenman sırasında korner, taç ve serbest vuruşlar sırasında oyuncularını anlık gözlemlerken, çalışmasının meyvesini de sezonun ilk maçında aldı.

TÜRKİYE’DE KULLANAN İLK KİŞİ ERSUN YANAL

Antrenmanların yanı sıra Ersun Yanal ve ekibi, analiz ekibinin ev sahibi olduğu maçlarda tepe kamerasından çektiği görüntüleri de maç sırasında canlı olarak takip edebiliyor ve gerektiğinde de oyuna müdahale etme şansı yakalıyor. Anlık analizin Türkiye’de maçlarda ilk defa kullanan Ersun Yanal ve ekibi dünyada da bu çalışmayı yapan birkaç kulüpten birisi olarak dikkat çekiyor.

Gazişehir ile oynanan maçta bu sistemi uygulayan Fenerbahçe, bu sene evinde oynayacağı ikinci maç olan Trabzonspor maçında da aynı sistemi kullanacak.

Fenerbahçe'de ersun yanal devrimi! türkiye'de ilk kez yapıldı

Kaynak: İHA

Bu haber 170 kez okundu.
FENERBAHÇE - 23:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.