Fatih Terim: “Üç Puan Aldığımız İçin Çok Mutluyum”

İstanbul (CUHA) – Galatasaray, Antalyaspor’u 5-0 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra Teknik Direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Teknik Direktör Fatih Terim şu ifadeleri kullandı: “Üç puan aldığımız için çok mutluyum. Oyuncularımı da kutluyorum. İlk yarının sonuna baktığımızda önde olmamıza rağmen oyun kalitemizin çok yüksek olduğunu söyleyemeyiz. Muslera’nın kurtardığı birkaç pozisyon var. Kaçırdığımız pozisyonlar da vardı ancak […]
FUTBOL - 11 Mart 2019 23:20 A A

İstanbul (CUHA) – Galatasaray, Antalyaspor’u 5-0 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra Teknik Direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

“Üç puan aldığımız için çok mutluyum. Oyuncularımı da kutluyorum. İlk yarının sonuna baktığımızda önde olmamıza rağmen oyun kalitemizin çok yüksek olduğunu söyleyemeyiz. Muslera’nın kurtardığı birkaç pozisyon var. Kaçırdığımız pozisyonlar da vardı ancak oyun kalitesi olarak çok da yukarıda değildik. Fakat ikinci yarı için aynısını söyleyemeyiz. Daha iyi oynadılar, daha zevk verdiler, kendileri de zevk aldılar. Kendileri de zevk aldılar diyorum çünkü attıklarından fazlasını kaçırdılar. Antalyaspor bize gayet tehlikeli oldu ama kaptanımız ve sahada güvendiğimiz Muslera bu pozisyonları önledi. Onun için de çok sevindim. Teslim olmadığımız süre içerisinde tabii ki bizim kazanmamamız için hiçbir sebep yok. Birçok şeyin kazanılmaması için hiçbir sebep yok. Teslim olmadığımız takdirde her zaman her yerde oynayabiliriz. Memnunum, üç puan… Antalyaspor kendi alanında dar duran, bir ve ikinci bölgede çok kalabalık karşılayan ve diri bir takım. Her türlü, kenarlardan da merkezden de etkili olduk. Bu bizim için sevindirici. Sonuçta iyi bir galibiyet, oyuncularımı kutluyorum.

Büyük takımda beklenti yüksek şekilde oynamak kolay bir şey değildir. Hele ki gol için alındıysanız ve gol de atamıyorsanız bu önemli bir baskı altında oynuyorsunuz demektir. Bu da çok kolay bir şey değil. Daha çok dikkat çekiyor, daha çok marke ediliyor, daha çok oyuncuyla önlem alınıyor. Ne yaparsa yapsın atmadığı zaman sıkıntı olacak, baskı içerisinde olacak. Çünkü büyük takımda oynuyor. Dolayısıyla Diagne’nin gol atmasına çok sevindim. Onun için de çıkarmadım, normalde çıkaracaktım sonrasında N’diaye’nin sarı kartı aklıma geldi arkadaşlarımızın da ikazıyla. Gol atmasına sevindim, tabi kolay bir şey değil ocak ayında gelip birdenbire adapte olmak ve arkadaşlarına uyum sağlamak. Seyirci bekliyor, basın bekliyor, bir ülke bekliyor. İyi olacaktır, ona biraz anlayış göstermek lazım. İnşallah bundan sonra daha fazlasını da atar.”

Bu haber 313 kez okundu.
FUTBOL - 23:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.