Black Ops 4 Blackout’a yeni harita: Alcatraz

Filmlere de konu olmuş, Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü hapishanelerinden Alcatraz, Blackout’a uyarlanıyor. FlankEsports’un haberine …
DİĞER - 19 Haziran 2020 00:06 A A

Filmlere de konu olmuş, Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü hapishanelerinden Alcatraz, Blackout’a uyarlanıyor. FlankEsports’un haberine göre; Günümüzde müze olarak faaliyet göstermekte olan Alcatraz Adası şimdi CoD severlerin huzurunda. Treyarch’ın yakın zamanda oyuna eklediği zombiler ile oyuncuların mücadelesi artık Alcatraz’da devam edecek.

Twitch yayınlarında ilk haftalarda yakaladığı inanılmaz rakamlarından uzaklaşmaya başlayan Apex Legends ve Blackout gibi oyunlar izlenme sayılarını arttırmak çin yeni girişimlerde bulunuyor. Bunun son örneği olarak PUBG Mobile’ın yakaladığı muazzam başarıdan ilham alan ve oyuna aynı zamanda rakip olmak isteyen Call of Duty Mobile var.

Zombi modu ve benzeri özgün oyun modları ile oyun firmaları oyuncuları mümkün olduğunca dinamik tutmaya çalışıyor. Bu çalışmalara eklenen yeni haritaları da ekleyebiliriz. Bu bağlamda Treyarch, zombi modu için oyuna yakın zamanda Ancient Evil adlı yeni bir harita eklemişti. Call of Duty’nin YouTube kanalında Alcatraz için bir fragman videosu yayınlandı ve 4×4 boyutundaki yeni haritada görünen o ki Ancient Evil’ın zombileri yeni haritanın bir parçası olacak.

Haritanın 4×4 boyutunda olmasından dolayı sıcak çatışmaların hiç bitmediği anlar sizi bekliyor olacak. Ayrıca Treyarch, eski oyunlardan CoD severlerin aşina olduğu bazı haritalara oyunda tekrar yer vererek hem hoş bir nostaljiye imza atmış hem de oyuna yeni bir soluk getirmiş. Bu haritalara örnek olarak oyun severlerin Black Ops 2’den tanıdığı Mob of the Dead ve Black Ops 4’ün Blood of the Dead gibi Call of Duty haritalarını verebiliriz. Tabii bunlar sadece fragman videosundan yaptığımız çıkarımlar.

PEKİ ALCATRAZ HARİTASI NE ZAMAN AKTİF OLACAK?

Alcatraz haritası ilk olarak bugün PlayStation 4’e gelecek ve önümüzdeki günlerde de diğer platformlarda oynanabilir olacak. Black Ops 4’ün Battle Royale modu olan Blackout, 2 Nisan – 30 Nisan tarihleri ??arasında bedava indirilebilecek. Böylece oyuncular yeni haritayı deneme şansını elde edecek.

Bu haber 43 kez okundu.
DİĞER - 00:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.