20° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu Felix Grossschartner kazandı

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2019) altıncı ve son etabı Sakarya’da başladı. Bu yıl ilk rotasını andıran “nostaljik” bir …
DİĞER - 19 Haziran 2020 00:01 A A

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2019) altıncı ve son etabı Sakarya’da başladı. Bu yıl ilk rotasını andıran “nostaljik” bir güzergahta koşulan 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda genel klasmanda ise 20 saat 43 dakika 9 saniyelik derecesiyle Grossschartner ilk sırada yer aldı.

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden başlayan etabın startını, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi.

TUR 2019’un altıncı ve son gününde bisikletçiler, Sakarya ile İstanbul arasındaki 172,4 kilometrelik parkurda mücadele edecek. Sporcular, Sultanahmet Meydanı’nda finişe vardı.

Deceuninck Quick-Step (Belçika) ekibinden Hollandalı Fabio Jakobsen’in üçüncü etabını birinci sırada tamamladığı TUR 2019’da, dördüncü etapta Lotto Soudal’dan (Belçika) Avustralyalı Caleb Ewan ve beşinci etapta Bora-Hansgrohe takımından Avusturyalı bisikletçi Felix Grossschartner birinciliği elde etti.

Bu haber 34 kez okundu.
DİĞER - 00:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.