Beşiktaş, Fenerbahçe ve Quaresma, PFDK’ya sevk edildi

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final Beşiktaş-Fenerbahçe maçındaki saha olayları nedeni ile iki kulüp PFDK’ya sevk edildi. Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma da ‘kural dışı hareketi’ nedeni ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final maçında Beşiktaş, evinde Fenerbahçe ile 2-2 berabere kaldı. Mücadeleye yaşanan saha olayları damgasını vururken, TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevkleri açıkladı.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevkler şu şekilde:

“Beşiktaş Kulübü’nün 01.03.2018 tarihinde oynanan Beşiktaş – Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki ‘saha olayları’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,
Beşiktaş Kulübü futbolcusu Ricardo Andrade Quaresma Bernardo’nun aynı müsabakadaki ‘kural dışı hareketi’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca ve ‘saldırısı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 44. maddesi uyarınca 02.03.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Fenerbahçe Kulübü’nün 01.03.2018 tarihinde oynanan Beşiktaş – Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve ‘talimatlara aykırı hareketi’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı’nın 12/3. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.